Aasia

Singapur Väike riik, suur linn, on suur edu

Kultuuriline, majanduslik ja poliitiline, Aasia on tõusuteel. Et kujutada ja mõista, miks kahekümne esimese sajandi on sajandi käesoleva äärmiselt mitmekesine kontinent, võiksite minna Singapur, väike linnriik, mille edu hirmutab iga reisija.

Nii nagu sajandeid tagasi Londonis ja viimastel aastakümnetel New York City, mis oli intellektuaalne ja kultuurikeskused üheksateistkümnenda ja kahekümnenda sajandi maailma lääne tsivilisatsiooni, nii ka täna, Singapur tundub sarnane roll protsessi käimasoleva renessanss-Aasias.

Aasia on uskumatu segu kultuuri- ja uskumatult mitmekesine kontinent, kus nad elavad üksteise kõrval suur ja vana, ja väga erinevad, kuigi võttes palju ühisjooni, tsivilisatsioonide, mille hulgas leiame nagu India, Hiina, moslemite ja Lääne, mis tunginud s kontinendil oma belle ajastu ajal. Kuid kogu Aasias on üks eriline koht, kus need tsivilisatsioonid eksisteerivad kõrvuti harmooniliselt ja sõbralikult.

75 protsenti Singapurist on hiina, 15 protsenti on moslemid, 7 protsenti on hindud ja 3 protsenti jäävad. Lisaks elus see Aasia metropoli ligi 1,5 miljonit välismaalased, spetsialistide erinevaid elukutseid, kes on rikkad selles keskuses kaubanduse ja äri, realiseerida oma unistusi jõuka ja huvitav elu.

Kolonialistest sadamatest Aasia tiigrini. Singapuri ajalugu
Ühe Aasia suurima ostuala kolooniapärand peegeldub Singapuris tänapäevani. Edu üks noorimaid riike maailmas peitub tema seisukoht - lamades peamine meretee vahel India ja Hiina, Singapur, sadama asutatud visionäär Sir Thomas Stamford Raffles kiiresti pani aluse tänapäeva edu selles kohas. Kuigi esialgne Raffles istutatud seeme edu, see ilusti hellitatud paradiis Eden, mis tundub olevat linna täna on tingitud esietendub uus sõltumatu riik - Lee Kuan Yew'a.

Kuigi nüüd linna sümboliks on lõvi, et mitte ainult sülitada oma suust välja vee kesklinnas, vaid ka liige oma nime (Singa tähendab malai oli lõvi, pura linna), see on rohkem tiiger sobib looma võrdlusi, kui tegemist on , täis elu ja jõukust, linn. Sumatra neljateistkümnenda sajandi prints, kes nägi müstilistes loodades metsalist nendes piirkondades, sattus tõenäoliselt Malai tiigriga. Lõvi pole kunagi olnud selles maailmaosas.

Linn, mille lõvi on ajalooline sümbol, mängib tänapäeval hämmastava Aasia tiigri rolli.

Lõpus 1818 väljatöötamise ajal Briti ülemvõimu Indias ja kasvuajal kaubavahetus Hiinaga, Issand Hastings kuberner India määratud leitnant Stamfordowi Raffles'owi, ülesandeks luua uus müügikohas lõunatipus Malaisia ​​poolsaarel.

Uue sadama peamine ülesanne oli kaitsta Briti kaubalaevastikku Hollandi kõikide selles piirkonnas tegutsevate katsete eest. Alles aasta hiljem oli selles kohas kolmas kõige olulisem punkt Briti koloonia kohalolekul poolsaarel. Esimesed olid Penang ja Malacca, mis loodi 1786. ja 1795. aastal. Kõik kolm sadamate olnud ametlikult Briti kolooniad hallata London, 1867. Kulus vaid paar aastakümmet, kui Singapore oli alla Jaapani okupatsiooni süstemaatiliselt vallutanud kogu Aasia ammu enne, kui Hitler alustas oma sõda Euroopas. Jaapani kukkumist Singapuris ja tema ülevõtmist nimetas Winston Churchill, suurim katastroof ja suurim pühitsus Briti ajaloos.

Briti impotentsus ja võimetus ochronienia Singaporeans enne Jaapani okupatsiooni, asunike tekitas näo ja kogu usalduse puudumine osa kodanike nende viimaste, Euroopa lugejat.

Kohe pärast Rising Sun Empire kokkuvarisemist jaapanlaste tagasitõmbumist kogu Aasiast algas periood, mis ajendas uut rahvust elama.

Pärast kohutavat sõja- ja okupatsiooniperioodi kogu Aasias, sealhulgas Singapuris, oli kõrge tööpuudus, majanduskasvu puudumine, eluasemeprobleemid ja üldised sotsiaalsed rahutused. Sellisel tingimusel, kasutades nõrkus keskendus võitluses fašismi impeeriumi sündinud hulgas kohaliku kogukonna ja poliitilise ärkamise anti-koloonia liikumist.

Aastal 1959 sai Singapur end Briti impeeriumi omavalitsuseks.